OKNA PLASTIKOWE

Aluplast IDEAL 8000 85mm

System o głębokości zabudowy 85 mm, 6-komorowy z trzecią uszczelką środkową.

System Ideal 8000 otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich „Budma” 2013
Ideal 8000 to nowa propozycja firmy Aluplast, w której duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych i akustycznych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii Ideal 8000 głębokości zabudowy profili do 85 mm, zwiększeniu liczby komór w kształtownikach oraz aż trzem uszczelkom. W systemie tym, dzięki poszerzeniu wrębu szybowego, istnieje możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 59 mm, co pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych.

medal

Podobnie jak wszystkie serie profilii Aluplast system Ideal 8000 cechuje wielość wariantów konstrukcyjnych, wzajemna kompatybilność profili, a przede wszystkim swoboda w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania.

Konsekwencją poszukiwania oszczędności energii cieplnej poprzez zwiększanie głębokości kształtowników i liczby komór jest pojawienie się w ofercie nowego, sześciokomorowego wariantu Ideal 8000 o głębokości zabudowy 85 mm. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania pakietu trzech szyb zespolonych wypełnionych argonem o szerokości do 59 mm, co gwarantuje najlepsze parametry cieplne okna przy relatywnie niskim koszcie zastosowanych rozwiązań.

Cechy charakterystyczne profila Salamander BluEvolution 82:

W standardzie szyba dwukomorowa 4/18/4/18/4 o współniczynnku U=0,5 – skrzydło proste:  

Współczynnik przenikalności cieplnej profili Uf=1,0 W/m2K sytuuje go w gronie rozwiązań o podstawowym znaczeniu dla inwestorów zainteresowanych budownictwem energooszczędnym. Możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 59 mm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną.

Elementem, dzięki któremu skrzydło okienne zyskuje i zachowuje swoje właściwości statyczne staje się szyba zespolona. Widoczna we wrębie szklenia pod szybą płetwa centrująca wraz z warstwą specjalnego kleju nakładanego na całym obwodzie styku szyby z ramą sprawia, że w każdej chwili wszystkie płaszczyzny szkła znajdują właściwe podparcie, co nie tylko jest zjawiskiem korzystnym dla wyrównywania naprężeń powstających w taflach pakietu, ale również stabilizuje i utrzymuje w dopuszczalnych granicach podatność kształtownika na odkształcenia pod wpływem działania sił powstających na skutek zewnętrznych zjawisk atmosferycznych oraz obciążeń eksploatacyjnych.

 
Okna Jelenia Góra

Zalety profili serii Ideal 8000:

  • Głębokość zabudowy 85 mm.
  •  Profil 6-komorowy.
  •  Możliwość zastosowania pakietów szybowych o wymiarach do 59mm.
  •  Współczynnik izolacyjności termicznej nawet poniżej Uf = 0,9 W/m²K dla okna.
  •  System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki.
  •  Dwa warianty skrzydeł: niezlicowane kanciate oraz nowe niezlicowane półokrągłe.
  •  O 20% lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.