DRZWI ALUMINIOWE

Aluprof MB45

System profili aluminiowych bez izolacji termicznej.

MB60 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.
Profile systemu mają budowę trzykomorową. Głębokość konstruklcyjna kształtowników ościeżnicy oraz skrzydła drzwi wynosi po 60mm. Takie głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony wewnętrznej i zewnętrznej po zamknięciu. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i bardzo wytrzymało konstrukcje podobnie jak w systemie MB45. Również w tym systemie istnieje możliwość gięcia różnego rodzaju łuków.
System MB60 charakteryzuje się niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu przekładek termicznych i uszczelek. Dla profili systemu MB60 współczynnik przenikania ciepła Uf dla drzwi wynosi od 2,30 W/m2K.

 
Okna Jelenia Góra

W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne w kształcie omegi o szerokości 14mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Kształt przekładek zwiększa sztywność profili w stosunku do przekładek płaskich oraz ułatwia odwodnienie kształtowników zapewniając tym samym właściwą izolację termiczną w każdych warunkach atmosferycznych. Próg wykonany z HPVC oraz uszczelki z EPDM gwarantują dobrą izolację termiczną skrzydeł drzwi oraz szczelność na przenikanie wody i powietrza. 

W drzwiach systemu MB60 można stosować zestawy szybowe o grubości od 5 do 41mm. Mogą to być również wypełnienia nieprzeźroczyste. Analogicznie jak w systemie MB45 można uzyskać stolarkę w jednym z 200 kolorów palety RAL. Jako wyposażenie można zastosować klamki, gałki, pochwyty, samozamykacze itp. elementy dodatkowe.

Nowość! Aluminium w kolorze drewna, nowy trend w stolarce aluminiowej.

Nowe powłoki lakiernicze pozwalają na uzyskanie powierzchni imitującej drewno. Zaawansowana technologia umożliwia lakierowanie wszelkich wyrobów aluminiowych oraz zapewnia doskonałą odporność na warunki atmosferyczne.

Do pobrania pdf: